InfiRaybriežu riests

Medības ir dinamiska, neparedzama, piedzīvojumiem bagāta un ļoti saistoša nodarbe. Veiksmīgas medības sastāv no daudziem faktoriem, un dažkārt nevaram noliegt pašas Meža mātes gribu. Un tad tu atskārt, ka tas nav hobijs, bet gan dzīvesveids.

Šodien mēs runāsim par to, kā atbilstoša aprīkojuma izvēle var palīdzēt medniekam efektīvi sasniegt savus mērķus, ietaupīt laiku un būt vēl pārliecinātākam medībās. Varam atcerēties laikus, kad nakts redzamības iekārtas šķita kā superslepenas augstās tehnoloģijas, kas redzētas spiegu vai kara filmās un pieejamas tikai ļoti šauram mednieku lokam.

Tagad mēs dzīvojam laikmetā, kad nakts redzamības ierīces pamazām izzūd un to vietā strauji ienāk modernas termokameras. Pats labākais ir tas, ka šodien, termālā attēla veidošanas ierīces, ir pieejamas ikvienam medniekam, kurš tās vēlas.

Kāpēc termokamera ir vērtīgs un neaizstājams partneris briežu medībās?

Briežu medības ir dinamiskas un izaicinājumiem pilnas, tāpēc prasa ātru un pareizu lēmumu pieņemšanu, lai sasniegtu mērķi – iespaidīgāko trofeju.

Brieži ir aktīvi gan krēslā, gan tumsā, un termokamerām nav nepieciešama dabiska gaisma vai mākslīgais gaismas avots, lai parādītu skaidru un spilgtu attēlu, kā tas ir ar nakts redzamības ierīcēm.

Tā kā videi un tajā esošajiem objektiem vienmēr ir atšķirīga virsmas temperatūra, izmantojot termokameru, mēs varam redzēt to atšķirības.

Parasti briežu medības ir ilgs process. Jāatrod, jāpieiet, jāsagaida īstā iespēja izdarīt šāvienu. Ja šāviens nebija simtprocentīgs, tad var nākties dzīvnieku meklēt.

Tā kā var nākties rīkoties zibenīgi, nepieciešams, lai termokamera vienmēr būtu pa rokai un tā akumulators kalpotu ilgi. InfiRay termokameras nav jāizslēdz, bet ierīci var vienkārši “iemidzināt” un ātri atkal pamodināt, kad vajadzēs to lietot.

Staltbriežu mātīšu harēms

Staltbriežu mātīšu harēms

Trofeju briežu tēviņus bieži ieskauj mātīšu grupa, un tiem var būt grūti piekļūt. Ne tikai tas, ka briežus bieži var atrast diezgan grūti sasniedzamās vietās, piemēram, meža zālienos vai meža izcirtumos. Apmeklējot šādas vietas, siltuma ķermeņu apskate kļūst par būtisku priekšrocību, jo dzīvniekus var pamanīt uzreiz un no attāluma, pat ja tos ieskauj augsta augu valsts vai krūmi, kas pirmajā mirklī visu aizsprosto.

Briežu pamanīšana un to uzskaite no liela attāluma var būt vienkārša un ērta, izmantojot tādu termokameru kā InfiRay UNIQUE UH50. Pirmos dzīvniekus var pamanīt pat pāris kilometru attālumā.

Kad ganāmpulks tiek pamanīts caur termokameru, mednieks zina, ka jābūt uzmanīgam un klusam.

Izmantojot termokameru, brieža tēviņu ir viegli identificēt, jo tēviņš ir lielāks un tam ir arī dažādas termiskās zonas.

Riesta laikā, kad tēviņus pamodina hormoni, viņi var būt mazāk piesardzīgi, taču mātītes vienmēr ir modras un nodos to tēviņiem, ja dzirdēs vai ieraudzīs kaut ko aizdomīgu. Tāpēc vides uzraudzība un novērtēšana notiek nepārtraukti, arī pēc savas atrašanās vietas maiņas ir svarīgi sekot līdzi ganāmpulka uzvedībai.

Vai ar termokameru ir saskatāmi briežu ragi?

“Ragi ar termokameru” ir atsevišķa mūsdienu medību folkloras tēma. Lai gan ir iespējams salikt veselu video kolekciju ar briežiem ar redzamiem ragiem, jāatzīst, ka tie ne vienmēr ir redzami, un tas ir atkarīgs no temperatūras un laikapstākļiem. Dažkārt var redzēt tikai fragmentus, dažreiz ideālos apstākļos var saskaitīt žuburus, tāpēc svarīgi zināt arī citas zīmes.

Piemēram, ja briežu tēviņš ir nobriedis, to var ieraudzīt ar termokameru
starp galvu un ķermeni var redzēt lielu “”aukstu”” plankumu. Tās ir kakla krēpes, Vai ar termokameru ir saskatāmi briežu ragi?
kas bloķē starojošo ķermeņa siltumu.”

Ja krēpes vēl ir slapjas, var šķist, ka šāda brieža galva ir atsevišķi no pārējā ķermeņa.

Jaunāku briežu kakls raugoties termokamerā, šķitīs vēsāks par ķermeni, bet siluets būs vienkrāsains.

Tāpat jāpatur prātā ķermeņa poza, kas arī nosaka zvēra fiziskās īpašības. Veco briežu kakls bieži iet taisni ar muguras līniju un ir uz priekšu, savukārt jaunbrieža galva ir pacelta. Nevajadzētu jaukt kakla stāvokli, kad dzīvnieks ir saspringts, jo tas, iespējams, sajuta kaut ko aizdomīgu.

Tā kā jāuzrauga ne tikai tēviņš, bet arī viņa harēms, tad termokamera ZOOM ZH50 V2 šeit būs labākā izvēle, jo tai ir dubultā redzes lauka tehnoloģija.

Dzīvnieku vērošana tuvplānā ir ērta ar 50 mm iestatījumu, un, ja nepieciešams novērot un novērtēt plašāk, ir viegli pārslēgties uz 25 mm redzes lauka iestatījumu.

aļņu medības

Šeit noder visas mednieka ilggadējās praktiskās zināšanas dzīvnieku novērošanā.

Termokamera ļauj šādas zināšanas uzkrāt vēl vairāk un pielietot tās biežāk, jo dzīvniekus ar neapbruņotu aci vai ar binokli varam redzēt tikai dienas laikā, ideālos apstākļos.

Termiskā attēlveidošana mums paver visu dzīvnieku nakts dzīves pasauli.

Jaunās paaudzes termokameras – modernām un mūsdienīgām medībām

brieža trofeja

Noslēgumā jāsaka, ka termokamera ir lielisks palīgs briežu medībās, bez kuras, pat pieredzējis mednieks, vairs nevar iedomāties medības.

InfiRay ražo jaunas paaudzes augstas izšķirtspējas un kvalitatīvas termokameras, kas ir īpaši pielāgotas medībām un atbilst augstākajām mednieku prasībām.
Medībās ļoti svarīga ir termokameras izturība, ūdens un putekļu aizsardzība, lietošanas ērtums un ilgs akumulatora darbības laiks.

InfiRay termokameras patiešām ir ērti lietojamas un to vadība viegli saprotama pat tiem, kuri to paņēmuši rokās pirmo reizi.

Ir dzirdēti dabas aizsardzības un vides aktīvistu argumenti, ka: “termokamera padara medības pārāk vieglas un neatstāj zvēram nekādas izredzes.” Tomēr ikviens pieredzējis mednieks var apliecināt, ka termokamera vien negarantē panākumus medībās.

Termokamera padara medības efektīvākas, ietaupa laiku un ļauj medniekam labāk veikt selekciju, būt pārliecinātākam pirms veikt šāvienu, tāpēc nepieciešams akcentēt paaugstinātas drošības aspektu, termokamera ļauj daudz labāk orientēties vidē, pat pilnīgā tumsā tā palielina personīgo un citu drošību.

Tomēr medības, kā tas bija senāk, joprojām, zināmā mērā ir noslēpumainas un neparedzamas.
Un kur nu vēl Meža māte ar savu vēlmi un varu. Tāpēc novēlam satikt savas dzīves iespaidīgāko trofeju un nešaubīgi, ka termokamera šo tikšanos paātrinās un padarīs to vēl neaizmirstamāku.

Par stirnu medību īpatnībām lasi šeit >>>